Home » Blog » Zalety parapetów na wymiar z konglomeratów
Zalety parapetów na wymiar z konglomeratów
Nowoczesne budownictwo jednorodzinne charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, te wiążą się z koniecznością estetycznego i funkcjonalnego wykończenia wnęk okiennych o niestandardowych rozmiarach. Stąd też coraz większe zainteresowanie inwestorów wysokiej jakości parapetami na wymiar. Parapety na wymiar są wykonywane z różnych materiałów – od tworzyw sztucznych, przez kamienie naturalne, aż po konglomeraty.
Konglomerat to bardzo ciekawe słowo, które oznacza zlepek niepasujących do siebie elementów, które razem tworzą jedną, zgraną całość. Jako materiał konglomerat jest dokładnie tym, co opisuje – materiałem składającym się z różnych substancji. Wyróżniamy dwa typy konglomeratu – naturalny i sztuczny. Konglomerat naturalny to zlepek elementów skalnych, takich jak piasek, elementy skał, a czasem nawet całe skały. Na rynku dostępne są również konglomeraty kwarcowe, marmurowe oraz granitowe.
Konglomerat jako materiał na parapet na wymiar
Konglomeraty oferują bardzo dobre właściwości fizyczne. Dzięki temu są materiałem chętnie wykorzystywanym do produkcji blatów meblowych i roboczych, a także parapetów. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany zarówno w aplikacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Konglomerat jest trudny do zarysowania czy trwałego uszkodzenia. To czyni go doskonałym materiałem do wyrobu parapetów na potrzeby obiektów użytkowych, przy czym najczęściej jest wybierany przez inwestorów prywatnych.
Jakie jeszcze czynniki przemawiają za wyborem parapetów z konglomeratu?
Wspomnieliśmy już o wyjątkowej trwałości konglomeratu, który skutecznie opiera się potencjalnym uszkodzeniom mechanicznym i szkodliwemu wpływowi czynników atmosferycznych. To jednak nie jedyne zalety tego materiału. Konglomerat oferuje szeroki wybór kolorów i wzorów, dzięki czemu z łatwością możemy wybrać materiał, który będzie się komponował z naszym wnętrzem. Obok użylenia charakterystycznego dla kamieni naturalnych, konglomerat oferuje również desenie niespotykane w przyrodzie. To czyni każdy parapet unikalnym i wyjątkowym.
W odróżnieniu od kamienia naturalnego konglomerat jest materiałem lekkim, co znacząco zwiększa spektrum jego zastosowań. Dodatkowo umożliwia bezspoinowe łączenie elementów, co w przypadku obróbki niestandardowych otworów okiennych przekłada się na możliwość uzyskania parapetu o dowolnej długości bez widocznych łączeń. Brak widocznych łączeń to także łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Kurz oraz inne zanieczyszczenia nie zbierają się w łączeniach, z których trudno je usunąć.
Ostatnie wpisy
- Jak umyć żaluzje aluminiowe?
- Rola czujników słonecznych i czujników wiatrowych w sterowaniu żaluzjami fasadowymi
- Osłony okienne do biura – na jakie się zdecydować?
- Jak opuścić elektryczne rolety zewnętrzne ręcznie?
- Rolety zewnętrzne – sterowanie ręczne czy elektryczne?
- Kiedy montować rolety zewnętrzne?