Rolety zewnętrzne to sposób na zapewnienie sobie prywatności i ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Choć najlepiej jest montować je na etapie budowania domu, to wiele osób rezygnuje z tego z uwagi na wysokie koszty. Jeśli masz jednak tę możliwość, już przy projektowaniu budynku, uwzględnij obecność zewnętrznych osłon antywłamaniowych. Pominąłeś je? Również w już istniejącym i eksploatowanym budynku pojawia się taka możliwość – najlepiej podjąć tę decyzję przed nadejściem lata.

Na jakim etapie budowy domu montować rolety zewnętrzne?

Najlepszy moment na montaż rolet zewnętrznych to budowa domu. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala na integrację rolet zewnętrznych z architekturą budynku już na wczesnym etapie. Daje też dostęp do całej gamy istniejących na rynku rodzajów konstrukcji, dzięki czemu nie idziesz na kompromisy, a wybierasz to, co najbardziej Ci się podoba. 

W trakcie budowy domu, elewacja jest zazwyczaj łatwiej dostępna, co ułatwia montaż rolet zewnętrznych. Brak przeszkód takich jak wykończona fasada, istniejące rośliny czy inne elementy otoczenia pozwala na swobodniejsze manewrowanie i szybsze zakładanie rolet. Poza tym, wtedy możliwa jest pełniejsza integracja z architekturą i stylistyką obiektu. Montaż rolet zewnętrznych na wczesnym etapie budowy pozwala architektom i wykonawcom dopasować je do kształtu i stylu domu. Mogą one zostać zaprojektowane tak, aby harmonijnie współgrały z całym projektem architektonicznym, co zwiększa estetykę budynku.

Pod uwagę trzeba jeszcze wziąć minimalną ingerencję w strukturę budynku oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Instalacja rolet zewnętrznych na etapie budowy pozwala uniknąć konieczności przeprowadzania dużych zmian w elewacji budynku. Z tym wiąże się oczywiście mniejszy wydatek i szybsze osiągnięcie pełnej funkcjonalności nowych osłon.

Montaż rolet zewnętrznych w już istniejącym budynku – kiedy?

Eksploatujesz już swój dom i zauważasz, że latem słońce bywa mocno dokuczliwe? Chcesz zabezpieczyć się przed włamaniami i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów? Rozważ montaż rolet zewnętrznych – najlepiej przed nadejściem wysokich temperatur. To zdecydowanie zapewni Ci szybsze odczucie poprawy komfortu termicznego w pomieszczeniach, eliminując nadmierną ekspozycję na słońce. Zatem dobrym momentem w roku będzie wczesna wiosna lub późna jesień. 

Rozważ założenie zewnętrznych osłon przy remoncie lub modernizacji domu. To także dobry czas na takie zmiany. 

Zamontuj rolety zewnętrzne – każdy moment jest odpowiedni!

Montaż rolet zewnętrznych to decyzja, która może znacząco poprawić komfort mieszkania, zapewniając ochronę, prywatność i izolację termiczną. Wybór odpowiedniego momentu na instalację, jak również inwestycja w ładne, solidne osłony zdecydowanie podniesie Twoją jakość życia, ale też pozytywnie wpłynie na design nieruchomości. Niezależnie od pory roku czy sytuacji, ważne jest, aby podjąć decyzję świadomie, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby mieszkańców.